Będę mamą Q&A to performance, wykorzystujący konwencję telewizyjnego talk-show. Podczas wystąpienia w sali konferencyjnej Hotelu Marriott zostanie przedstawiona historia tytułowej młodej mamy – dyplomantki, która aby spełnić swoje marzenie o posiadaniu dziecka, zdecydowała się na domową inseminację. Oprócz głównej bohaterki, w dyskusji wezmą udział zaproszeni goście: Ordynator Kliniki Leczenia Niepłodności (w tej roli wystąpi Paweł Smagała) oraz Proboszcz Parafii Najświętszej Rodziny w Warszawie (Sebastian Łach). Rozmowę poprowadzi Paweł Tomaszewski.

W trakcie dyskusji zostanie zaprezentowany materiał video – vlog nawiązujący do popularnego na Youtube unboxingu. Podobnie jak blogerki nagrywają rozpakowywanie zawartości cennych przesyłek, tytułowa mama odpakuje zawartość paczki z duńskiego banku spermy w obecności kamery oraz wyjaśni procedurę domowego zapłodnienia.

W czasie performansu widzowie otrzymają materiały konferencyjne – dokumenty zawierające informacje o ojcu dziecka – anonimowym dawcy – oraz faktury potwierdzające autentyczność nabycia nasienia.

Scenariusz rozmowy oparty jest na prawdziwych wypowiedziach lekarzy, księży, psychologów oraz młodych kobiet mieszkających w Polsce, które, pomimo przeciwności nie chcą rezygnować z marzenia o macierzyństwie (kobiety samotne z wyboru, takie, które nie spotkały odpowiedniego partnera lub żyją w związku homoseksualnym).